Avameelselt arvamisest

14+, Noortele, Täiskasvanutele
Must Kast

Autor

  • Lennart Peep ja Märt Koik

Lavastaja

  • Lennart Peep

Kujundus

  • Maria Kooskora

Piltnik

  • Gabriela Liivamägi

Laval

  • Märt KoikMärt Koik

„Märt sa oledki sitane pederast! Mitte see kes paneb aga sind pannakse!“
(FB 20.07.2016 kell 09:32)

Sõnavõtulavastus “Avameelselt arvamisest” on Musta Kasti 2016/2017 hooaja humoorikas-terav avalavastus, milles näitleja, blogipidaja ja püstijalakoomik Märt Koik võtab sõna talle olulistel teemadel. Isiklike tähelepanekute ja kogemuse abil juhatab ta vaatajad arvamustandrile, kus põrkuvad konservatiivne ja liberaalne maailmavaade.

Lavastuse autorid Lennart Peep ja Märt Koik sukelduvad sõna- ja mõtteväänamise maailma ning netikommentaariumide põhjatusse süvikusse. Kõige selle juures ei karda Märt iseendale otsa vaadata, avades vaatajaile oma muutumise loo, mida ta ise sõnastab kui teekonda “konservatiivsest edgy-rebelist skeptiliseks tolerastiks”.

Ajal, kui padukonservatiivsed inimesed muutuvad aina häälekamaks, ei saa Märt Koik mitte vaiki olla ja abitult pealt kuulata. “Kui kellelegi liiga tehakse, lähevad mul karvad turri,” ütleb Märt. “Ma ei tolereeri maailma, kus kedagi populistlike eesmärkide nimel mutta tallatakse või ebanormaalseks sildistatakse. Mina löön oma kaardid etendusel lauale. Nii, nagu on teinud minu oponendid. Tahan küsida, millises maailmas me õigupoolest elada soovime?”

Lavastus “Avameelselt arvamisest” on poliitiliselt kallutatud lavateos, mis on sobilik alates gümnaasiumiastmest. Ehk on meil kõigil midagi Märdilt õppida?

Igale etendusele järgneb avatud vestlusring näitleja ja erikülalise osavõtul.

⬛ ESIETENDUS

15. septembril 2016 Genialistide Klubis Tartus