Jõud

noortele (11+), õpetajatele ja lapsevanematele
Must Kast

Autor

Lavastaja

Kunstnik

  • Illimar Vihmar

Valguskujundaja

Helilooja

  • Marten Kuningas

Liikumine

  • Helen Solovjev

Projektijuht

Broneeringud

  • Maarja Kaasik (maarja@teatermustkast.ee)

Laval

Lavastuse “Jõud” väljatoomine koostöös Forseliuse Kooliga on valitud aastal 2016 Tartu Linna kõige laste- ja noortesõbralikumaks teoks.

„Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis laulu, naeru ja akrobaatika kaudu räägib loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad. Ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus. Ja armastus.

kuid üksteisest hoolides
armastust voolides
tunneme
teame
ning isegi oleme
JÕUD

Soovitame lavastust tungivalt ka lapsevanematele.

Pärast iga etendust toimub avatud vestlusring etendusega seotud teemadel.

Aitäh, Angelika, Arti, Eliis, Evely, Fred-Eric, Hanna, Karde Mirell, Kretely, Kristhen, Lisette, Merilin, Sten-Eric, Mari-Liis Türno, Kristi Mumm, Keirin Miilmaa, Sten Arvi, Karin Tetsmann, Kristiina Praks, Indrek&Rain, Ain Nuija, Eero Ehala, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Karl Robert Saaremäe, Ringo Ramul, Timo Torp (ja suurepärane peni Ants), Julius Laak, Anija Valla Spordikeskus, Tartu Veeriku Kool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tõnu-Ott Külm, Marta Peebo, Laura Niils, Raigo Niils & Noarootsi Noavabrik, Kristo Kuusik!

Lavastust toetasid Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn.

Eesti tuuri toetasid Rahvakultuuri Keskuse programm “Teater Maal”, Hasartmängumaksu Nõukogu, Iveco Eesti esindus ehk Iv Pluss AS, Eesti Kultuurikapital ja Froosh!

Esietendus 10.05.2016 Tartus, Genialistide Klubis.

Hetkel etendusi planeeritud ei ole.