PRESSITEADE
7. september 2015

Pühapäeval, 20. septembril kell 12 esietendub Tartus, Genialistide klubis Kaija M Kalveti lastelavastus “Õhupallid”. Kohe pärast etendust toimub pidulik hooaja avapiknik Botaanikaaias.

„Õhupallid“ (“Воздушные шарики” / “Balloons” / “O~~, O~~, O~~”) on Daniil Harmsi absurdimaigulistest lastelugudest-­vigurjuttudest inspireeritud meloodiline ja mängurohke lastelavastus. Ilmselt kõige silmatorkavam selle lavastuse juures on verbaalse väljenduse puudumine – õigemini, näitlejad küll häälitsevad, räägivad ning laulavad, kuid mitte üheski eksisteerivas keeles.

„Õhupallid“ pakub minimaalsete vahenditega fantaasiaküllast ning kujutlusvõimet arendavat meelelahutust lastele (ja nende vanematele) rahvusest ning emakeelest olenemata. Raamlugu on olemuselt lihtne ja helge, üles ehitatud peategelasele, väikesele tüdrukule, kel on väga vahva vanaema ning eriliselt kirev fantaasiamaailm, mis ka teatrilaval manifesteerub.

Lavastaja Kaija M Kalvet, muusika autor Kaarel Targo, mängivad Liina Leinberg, Laura Niils, Kristo Veinberg, Kaarel Targo. Lavastus on sobilik lastele alates 4. eluaastast, kestus 45 minutit. Piletid hinnaga 5 eurot on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal. Järgmine “Õhupallide” etendus Genialistide klubis toimub 26. septembril kell 12. Etendust on võimalik tellida kõikjale, kus on teatrihuvilisi lapsi või täiskasvanuid ja vähemalt 5×5 meetrit vaba mänguruumi.

Kohe pärast etendust (umbes kell 12:45) kutsub teater kõiki huvilisi hooaja avapiknikule Botaanikaaeda (halva ilma korral Genialistide klubisse). Pakutakse kooki, morssi, mänge ja elavat muusikat. Piknikul tutvustab teater ka oma algavat hooaega.

Musta Kasti loomingulise trupi moodustavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia 10. lennu vilistlased. Must Kast on kogukonnateater: usume, et teater peab asuma oma publikule lähedal, kõnetades neid soove ja vajadusi, mis on vaatajale olulised. Tahame pakkuda iga oma lavastusega mingit lisaväärtust, suhtlusplatvormi ümbritsevaga. Teater ei kuulu ainult suurlinnadesse ja teatrisaalidesse, teater on kohtumine, mis võib aset leida kõikjal ja kõigi vahel.