PRESSITEADE
7. juuni 2016

Teatris Must Kast on käimas vanaskandinaavia eeposel “Vanem Edda” põhineva ulmelise küberpunklavastuse “Nornide mängud” proovid. Lavastab Jaanika Juhanson, esietendus toimub 3. juulil Raadi lennukiangaaris. Must Kast kutsub esmakordselt oma publikut osa saama ka lavastuse ettevalmistustest, pakkudes võimalust osaleda mängu-teemalistel loengutel koos trupiga. Samuti on kõik huvilised oodatud töötuppa, et ise mänguliselt järele proovida, kuidas sünnib “Nornide mängude” stsenaarium. Loengud ja töötuba on osalejatele tasuta ning toimuvad Genialistide Klubis. Pärast loenguid on võimalus ka koos trupiga video- ja lauamänge mängida.

Esimene loeng toimub 7. juunil kell 18 ning seal kõneleb kultuuriteadlane Tarmo Jüristo mänguteooriast ja erinevatest mängudest üle maailma. 9. juunil kell 18 saab sõna lavastajaharidusega arvutiteadlane Sven Heiberg, kes võtab vaatluse alla tehnoloogia ja mängude seosed, arvutimängud ning mängud virtuaalruumis. 14. juunil kell 18 peab ulmekirjandusest ja selle mängulisest osisest loengu kirjandusteadlane Andrus Org ning õhtu teises pooles kujundab grimmikunstnik Margit Lepla koos osalistega mitu ulmetegelast. Loengusarja lõpetab 16. juunil kell 18 kirjandus- ja kultuuriteadlase Loone Otsa müüdi ja mängu teemaline loeng. Vanaskandinaavia müüdiainestikku tutvustav loeng kasutab aktiivõppe meetodeid ehk annab aimduse, kuidas käsitleda rahvausundi ainestikku mängulisel moel.

18. juunil kell 11–15 ootavad lavastaja Jaanika Juhanson ja “Nornide mängude” trupp kõiki huvilisi töötuppa, et üheskoos läbi mängida “Nornide mängude” stsenaariumi valmimine. Lavastaja sõnul annab töötuba haruldase võimaluse piiluda teatriloome praktilisele poolele – kuulda lõike veel esietendumata lavastusest ning olla testpublik stsenaariumi sõlmkohtade lahendustele. Teatrialased eelteadmised pole vajalikud.

“Nornide mängude” etendused toimuvad 3., 5., 6., 7., 8., 9. ja 10. juulil 2016 kell 19.00 Raadi lennukiangaaris. Toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Piletid hinnaga 12/15 eurot on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.