PRESSITEADE
17. juuni 2016

Juulis muutub Raadi lennukiangaar Tartus rusutud elukeskkonnaga tulevikumaailmaks. 3. juulil esietendub vanaskandinaavia eeposel “Vanem Edda” põhinev ulmeline küberpunklavastus “Nornide mängud”, mis on teatri Must Kast esimene suvelavastus. Lavastab Jaanika Juhanson, muusikaline kujundaja Gee, kunstnik Sander Põldsaar, helitehnik Sten Arvi, mängivad Birgit Landberg, Jaanika Tammaru, Kaija M Kalvet, Fatme Helge Leevald (Endla), Laura Niils, Liina Leinberg ja Kaarel Targo. 18. juunil kl 11 ootab trupp kõiki huvilisi Raadi lennukiangaari töötuppa, kus saab ise mänguliselt järele proovida, kuidas valmib “Nornide mängude” stsenaarium. Eelregistreerimine info@teatermustkast.ee .

Ulmeline ja muusikaline keskkonnateatri lavastus „Nornide mängud“ põhineb seni Eesti teatris algmaterjalina kasutamata vanaskandinaavia eepose „Vanem Edda“ kangelaslauludel (Rein Sepa tõlkes). Lavastuse teksti on kirjutanud lavastaja Jaanika Juhanson koostöös näitetrupiga. Rõhuasetus on mõnevõrra tavatu – lood minevikuhämarusest on tõstetud düstoopilisse tulevikuruumi, virtuaalmängude maailma. Eesti teatrimaastikul haruldane ulmeteema toob fookusesse virtuaalmaailma peibutised ning kütkestavad ohud. Kõrgtehnoloogilise, kuid rusustunud elukeskkonna ääremaadel põgenevad kolm erineva minevikuga noort naist. Kelle eest? Kuhu? Miks? Kes on too noormees, kes varjudest välja imbub? Ja kes on nemad – nornid?

Lavastuse autor-lavastaja Jaanika Juhanson on lavastuses mängivate Musta Kasti näitlejate Birgit Landbergi, Jaanika Tammaru, Kaija M Kalveti, Laura Niilsi, Liina Leinbergi, Fatme Helge Leevaldi ja Kaarel Targo endine õppejõud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast teatrikunsti erialalt. “Nornide mängud” on nende esimene koostöö täismahulise lavastuse formaadis professionaalses teatris. Noortele suunatud lavastused on olnud Jaanika Juhansoni loomingus ka varem olulisel kohal – olgu nimetatud nt “Haned võlgu” Teatrilaboriga Von Krahli Teatris või “Nullpunkt” Rakvere Teatris. Samuti on ta loomingu üheks läbivaks jooneks “suurte lugude” ootamatu nurga alla asetamine ehk müüditöötlused – nt “KrabattabarK” Kultuurikatlas või “12 tooli” ja “Jane Eyre” Rakvere Teatris.

Toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu

ETENDUSED
03.07, 5.07, 6.07, 7.07, 8.07, 9.07, 10.07 2016 kell 19.00.