5 grammi sisemist rahu

noortele (12+), õpetajatele ja lapsevanematele
Must Kast

Autor

  • Kätlin Padesaar

Lavastaja

Valgustehnik

  • Kristo Kuusik (TÜVKA)

Valguskujundaja ja helitehnik

  • Peep Maasik (TÜVKA)

Projektijuht

Laval

Lavastus on valitud 2016. aasta Eesti Teatriauhindade Salme Reegi nimelise auhinna nominendiks ning lavastaja-näitleja Tartu Kultuurikandja 2015. aasta laureaadiks uustulnuka kategoorias. Samuti on lavastus pärjatud Monomaffia 2016 žürii eripreemiaga.

„…Ma tahtsin, tol ajal poisikesena, elada nii, et ei peaks tundma pidevat hirmu. Olin täiesti tavaline tukka loopiv teismeline ning kahtlemata oli mulle ülioluline teiste arvamus. Eriti oli ülikõva lihtsalt selline chill ja cool olla. Alustasin kanepiga, naah, täiega mass tunne oli. Edasi läkski juba kergemalt. Mul oli respekti ja hunnik sõpru. Tarvitasime aineid ja panime pidu, kuni ühel hetkel ööbisin suvalistes mahajäetud majades. Ei kottinud enam sellised asjad…”

Sotsiaalkriitiline monolavastus “5 grammi sisemist rahu” toob vaatajateni endise narkomaani valusad, aga ausad mõtted. Lavastuse eesmärk on selgitada publikule narkootikumide mõju ühe noore mehe näitel, kes alustas kanepiga, kuid lõpetas fentanüüliga – seda kõike väga inimliku eesmärgiga leida endas õnnetunne ja sisemine rahu. Lavastus ei püüa kedagi hirmutada ega käsitletavale teemale omapoolset hinnangut anda, vaid pigem pakkuda üht lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale.

Pärast iga etendust toimub võimalusel vestlusring lavastusega seotud teemadel.

Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn.

Esietendus 18.10.2015 Tartus, Genialistide Klubis.

Kuupäev Kellaaeg Koht
R 02.02 13:00 Kuressaare Linnateater: OSTA PILET
R 02.02 19:00 Kuressaare Linnateater: OSTA PILET
E 12.02 13:00 Jõhvi Kontserdimaja: OSTA PILET: viimased kohad
E 12.02 19:00 Jõhvi Kontserdimaja: OSTA PILET

Piletid hinnaga 9 (õpilane, tudeng, pensionar) / 13 EUR on müügil Piletilevis ja vabade kohtade olemasolul tund aega enne etenduse algust kohapeal.

LAVASTUST ON VÕIMALIK TELLIDA!

Lisainfo ja (grupi)soodustus: info@teatermustkast.ee NB! Saalis on nummerdamata kohad, mis võivad jaguneda toolide ja patjade vahel!