5 grammi sisemist rahu

12+, Noortele, Täiskasvanutele
Must Kast

Autor

  • Kätlin Padesaar

Lavastaja

Valgustehnik

  • Kristo Kuusik (TÜVKA)

Valguskujundaja ja helitehnik

  • Peep Maasik (TÜVKA)

Laval

„…Ma tahtsin, tol ajal poisikesena, elada nii, et ei peaks tundma pidevat hirmu. Olin täiesti tavaline tukka loopiv teismeline ning kahtlemata oli mulle ülioluline teiste arvamus. Eriti oli ülikõva lihtsalt selline chill ja cool olla. Alustasin kanepiga, naah, täiega mass tunne oli. Edasi läkski juba kergemalt. Mul oli respekti ja hunnik sõpru. Tarvitasime aineid ja panime pidu, kuni ühel hetkel ööbisin suvalistes mahajäetud majades. Ei kottinud enam sellised asjad…”

Sotsiaalkriitiline monolavastus “5 grammi sisemist rahu” toob vaatajateni endise narkomaani valusad, aga ausad mõtted. Lavastuse eesmärk on selgitada publikule narkootikumide mõju ühe noore mehe näitel, kes alustas kanepiga, kuid lõpetas fentanüüliga – seda kõike väga inimliku eesmärgiga leida endas õnnetunne ja sisemine rahu. Lavastus ei püüa kedagi hirmutada ega käsitletavale teemale omapoolset hinnangut anda, vaid pigem pakkuda üht lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale.

Pärast iga etendust toimub avalik aruteluring lavastusega seotud teemadel, millest võtab osa ka psühhiaater Teelia Rolko.

Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn.

Etendused 1. ja 2. juunil toimuvad XXXV Tallinna Vanalinna Päevade raames: www.vanalinnapaevad.ee.

Esietendus 18.10.2015 Tartus, Genialistide Klubis.

Hetkel etendusi planeeritud ei ole.