Jõud

noortele (13+), õpetajatele ja lapsevanematele
Must Kast

Autor

Lavastaja

Kunstnik

Valguskujundaja

Helilooja

  • Marten Kuningas

Liikumisjuht

  • Helen Solovjev

Projektijuht

Broneeringud

  • Maarja Kaasik (maarja@teatermustkast.ee)

Laval

Lavastuse “Jõud” väljatoomine koostöös Forseliuse Kooliga on valitud aastal 2016 Tartu Linna kõige laste- ja noortesõbralikumaks teoks.

„Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis laulu, naeru ja akrobaatika kaudu räägib loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad. Ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus. Ja armastus.

Soovitame lavastust tungivalt ka lapsevanematele.

Lavastuses kasutatakse kohati roppu sõnavara ning viiteid seksuaalsusele.

Igale etendusele järgneb võimalusel avatud vestlusring!

Aitäh, Angelika, Arti, Eliis, Evely, Fred-Eric, Hanna, Karde Mirell, Kretely, Kristhen, Lisette, Merilin, Sten-Eric, Mari-Liis Türno, Kristi Mumm, Keirin Miilmaa, Sten Arvi, Karin Tetsmann, Kristiina Praks, Indrek&Rain, Ain Nuija, Eero Ehala, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Karl Robert Saaremäe, Ringo Ramul, Timo Torp (ja suurepärane peni Ants), Julius Laak, Anija Valla Spordikeskus, Tartu Veeriku Kool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tõnu-Ott Külm, Marta Peebo, Laura Niils, Raigo Niils & Noarootsi Noavabrik, Kristo Kuusik!

Lavastust toetasid Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn. Etendusi Tartust väljaspool on toetanud Iv Pluss As, Hasartmängumaksu Nõukogu, Rahvakultuuri Keskuse programm “Teater Maal”, Eesti Kultuurikapital ja Froosh.

Esietendus 10. mail 2016 Genialistide Klubis Tartus.

Kuupäev Kellaaeg Koht
E 11.03 14:00 Jõhvi Kontserdimaja: OSTA PILET
K 13.03 13:00 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Must Saal: OSTA PILET
N 14.03 14:00 Haapsalu Kultuurikeskus: OSTA PILET
R 15.03 14:00 Kuresaare Linnateater: OSTA PILET
E 25.03 13:00 ☆MK 5!☆ Genialistide Klubi: OSTA PILET
E 25.03 19:00 ☆MK 5!☆ Genialistide Klubi: OSTA PILET

Piletid hinnaga 12 EUR (grupisoodustus alates 15st inimesest) / 14 EUR (õpilane, tudeng, pensionär, õpetaja) / 15 EUR (tavapilet) / 20 EUR (toetajapilet) on saadaval:

  1. kirjutades otse maarja[ät]teatermustkast.ee ja sooritades ülekande meie arveldusarvele;
  2. eelmüügis Piletilevis;
  3. vabade kohtade olemasolul pool tundi enne etenduse algust kohapeal.

NB! Saalis võivad olla nummerdamata kohad.