Jõud

noortele (13+), õpetajatele ja lapsevanematele
Must Kast

Autor

  • TFK 7. klassi õpilastööde põhjal

Lavastaja-dramaturg

Kunstnik

  • Illimar Vihmar

Valguskujundaja

  • Karl Marken

Helilooja

  • Marten Kuningas

Liikumisjuht

  • Helen Solovjev

Projektijuht

Otsemüük

Laval

„Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis laulu, naeru ja akrobaatika kaudu räägib loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad. Ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus. Ja armastus.

Igale etendusele järgneb võimalusel avatud vestlusring. Lavastuses kasutatakse muuhulgas roppu sõnavara. Soovitame lavastust tungivalt ka lapsevanematele.

Lavastuse “Jõud” väljatoomine koostöös Forseliuse Kooliga on valitud aastal 2016 Tartu Linna kõige laste- ja noortesõbralikumaks teoks.

⬛ AITÄH

Angelika, Arti, Eliis, Evely, Fred-Eric, Hanna, Karde Mirell, Kretely, Kristhen, Lisette, Merilin, Sten-Eric, Mari-Liis Türno, Kristi Mumm, Keirin Miilmaa, Sten Arvi, Karin Tetsmann, Kristiina Praks, Indrek&Rain, Ain Nuija, Eero Ehala, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Karl Robert Saaremäe, Ringo Ramul, Timo Torp (ja suurepärane peni Ants), Julius Laak, Anija Valla Spordikeskus, Tartu Veeriku Kool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tõnu-Ott Külm, Marta Peebo, Laura Niils, Raigo Niils & Noarootsi Noavabrik, Kristo Kuusik

⬛ TOETAJAD

Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Iv Pluss As, Hasartmängumaksu Nõukogu, Rahvakultuuri Keskuse programm “Teater Maal”, Eesti Kultuurikapital, Froosh

⬛ ESIETENDUS

10. mail 2016 Genialistide Klubis Tartus

Kuupäev Kellaaeg Koht
T 26.11 14:00 Pärnu, Endla Küün: OSTA PILET - viimased kohad
K 05.02 13:00 Jõhvi Kontserdimaja: OSTA PILET
N 06.02 13:00 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Must Saal: OSTA PILET
T 11.02 13:00 Genialistide Klubi: OSTA PILET - viimased kohad
T 11.02 19:00 Genialistide Klubi: OSTA PILET
K 12.02 13:00 Genialistide Klubi: OSTA PILET
N 13.02 13:00 Paide Muusika- ja Teatrimaja: OSTA PILET

PILETID hinnaga 12 EUR (grupisoodustus alates 15st inimesest) / 14 EUR (õpilane, tudeng, pensionär, õpetaja) / 15 EUR (tavapilet) / 20 EUR (toetajapilet)

ON SAADAVAL:

  1. kirjutades otse maarja[ät]teatermustkast.ee ja sooritades ülekande meie arveldusarvele;
  2. eelmüügis Piletilevis;
  3. vabade kohtade olemasolul pool tundi enne etenduse algust kohapeal.

NB! Nii mõneski saalis on nummerdamata kohad!