Jõud

muusikaline noortelavastus

„Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis laulu, naeru ja akrobaatika kaudu räägib loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad. Ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus. Ja armastus.

Lavastuse “Jõud” väljatoomine koostöös Forseliuse Kooliga on valitud aastal 2016 Tartu Linna kõige laste- ja noortesõbralikumaks teoks.

⬛ AITÄH

Angelika, Arti, Eliis, Evely, Fred-Eric, Hanna, Karde Mirell, Kretely, Kristhen, Lisette, Merilin, Sten-Eric, Mari-Liis Türno, Kristi Mumm, Keirin Miilmaa, Sten Arvi, Karin Tetsmann, Kristiina Praks, Indrek&Rain, Ain Nuija, Eero Ehala, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Karl Robert Saaremäe, Ringo Ramul, Timo Torp (ja suurepärane peni Ants), Julius Laak, Anija Valla Spordikeskus, Tartu Veeriku Kool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tõnu-Ott Külm, Marta Peebo, Laura Niils, Raigo Niils & Noarootsi Noavabrik, Kristo Kuusik

⬛ TOETAJAD

Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Iv Pluss As, Hasartmängumaksu Nõukogu, Rahvakultuuri Keskuse programm “Teater Maal”, Eesti Kultuurikapital, Froosh

⬛ ESIETENDUS

10. mail 2016 Genialistide Klubis Tartus


Autor
TFK 7. klassi õpilastööde põhjal
Lavastaja-dramaturg
Kaija M Kalvet
Kunstnik
Illimar Vihmar
Valguskujundaja
Karl Marken
Helilooja
Marten Kuningas
Liikumisjuht
Helen Solovjev
Produtsent
Reeli Lonks
Otsemüük
Maarja Kaasik
Laval
Silver Kaljula (TEMUFI)
Mihkel Kallaste
Kaarel Targo
Jaanika Tammaru
Birgit Landberg

Üksik- ja grupipiletid hinnaga 12 EUR (grupisoodustus alates 15st inimesest) / 14 EUR (õpilane, tudeng, pensionär, õpetaja, meditsiinitöötaja, Eesti Teatriliit) / 15 EUR (tavapilet) / 20 EUR (toetajapilet)

ON SAADAVAL:

  1. kirjutades otse maarja[ät]teatermustkast.ee ja sooritades ülekande meie arveldusarvele;
  2. eelmüügis Piletilevis;
  3. vabade kohtade olemasolul pool tundi enne etenduse algust kohapeal.

Igale etendusele järgneb vabatahtlik vestlusring trupi ja külalisega. Lavastuses kasutatakse muuhulgas roppu sõnavara. Soovitame lavastust tungivalt ka lapsevanematele.