Müür

12+, Noortele, Täiskasvanutele
Must Kast

Autor

  • Olivier Tallec

Lavastaja

Dramaturg

  • Marite H. Butkaite

Lava- ja kostüümikunstnik

  • Laura Niils

Helikujundajad

  • Tõnis Kirsipu ja Tanel Siimann

Valguskujundaja

Viipekeele õpetaja

  • Jari Pärgma

Projektijuht

Laval

On müür.
On inimesed, teine­ teisel pool müüri.
On sõjaolukord, vastasseis, hirm, teadmatus, igavus ja igatsus.
Ometi on mõlemad pooled oma erinevustest hoolimata täiesti ühesugused: kumbki on suures masinavärgis vaid üks väike mutter, kes elab juhiseid järgides päevast päeva sama, igatsevat, ärevil, valmisolekut ja rutiini täis elu, teadmata, et müüri ja teadmatuse taga on teine, täpselt samasugune mutter.
On aeg, mis möödub.
On väikesed rõõmud ja suured pained.
Mille pärast me üldse müüre ehitame?

“Müür” on sõjavastane füüsilise teatri lavastus, mis ühe lihtsa loo ja idee jutustamiseks ei kasuta ühtegi väljaöeldud sõna. Lavale jõuavad kahe rindel viibiva sõduri igatsused ja igapäevaelu teiste väljendusvahendite kaudu: teater seguneb tantsuga, akrobaatika objektiteatriga ning viipekeel muusika ja liikumisega. Oodatud on need, kes kuulevad. Oodatud on need, kes ei kuule.

Pärast iga etendust toimub avatud vestlusring etendusega seotud teemadel. NB! Juhul, kui soovid osaleda vestlusringis ning vajad selleks viipekeeletõlki, palun kontakteeru meiega eelnevalt info@teatermustkast.ee !

⬛ AITÄH

Ade Piht, Kristo Kuusik, Margit Tamm, Ulve Vohla, Oskar Harding, Karl August Tatunts, Regina Paabo (Eesti Viipekeeletõlkide Kutseühing), Kaire Papp (Eesti Kurtide Liit), Haapsalu Noavabrik

⬛ AUTORIÕIGUSED

Editions Flammarion, Paris (www.editions.flammarion.com)

⬛ TOETAJAD

Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn

⬛ ESIETENDUS

27. märtsil 2016 Genialistide Klubis Tartus