Röövel Rumcajs

lastele (5+), õpetajatele ja lapsevanematele
Must Kast

Autor

  • Václav Čtvrtek

Lavastaja

Tõlkija

  • Leo Metsar

Dramaturgid

  • Marite H. Butkaite, Margit Tamm

Kunstnik

  • Elise Nigul

Helilooja

Valguskujundaja

Valgustehnik

  • Oskar Harding

Projektijuht

Laval

„Röövel Rumcajs“ on mänguline ja humoorikas noorele vaatajale mõeldud lavastus, mis pakub põnevat vaatemängu ja mõtteainest aruteludeks inimlike väärtuste üle. Rumcajs on positiivne, inimlik ja humoorikas kangelane, kes ei kasuta oma jõudu ja tarkust kellelegi liiga tegemiseks. Ta astub välja ebaõigluse vastu, usub inimeste headusesse ja nende paremaks muutumisse. Röövel Rumcajsi puhul on oluline ka tema suhtumine loodusesse, kuna oma lugudes päästab ta nii loomi kui linde ülekohtu eest. Röövli animistlik mõtteviis, et elusloodus on hingestatud ja hoidmist väärt, on eestlaselegi omane.

„Röövel Rumcajs“ põhineb tuntud Tšehhi autori Václav Čtvrteki ajatul lasteraamatul „Rumcajs“. See on tuttav paljudele praegustele lapsevanematele ja sobilik ka nooremale generatsioonile, pakkudes vanematele äratundmis- ja lastele avastamisrõõmu. Valmiv dramatiseering kasutab alusmaterjalina mitmeid lugusid raamatust. Eesti teatrilavale jõuavad Rumcajsi lood esmakordselt.

Aitäh, Aavo Kubja, Kristo Laimaa, Mari Laaniste, Aveli Asber, Epp Peedumäe, Liia ja Mati Nigul, Mart Nigul, Teatri Kodu ja Genialistide Klubi!

Toetasid Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital.

Esietendus 2. märtsil 2017 Teatri Kodus (Lutsu 2, Tartu)