Võõrana põhjala kõrbes

14+, Täiskasvanutele
Must Kast

Autor

  • Marite H. Butkaite

Lavastaja

Kunstnik

Liikumisjuht

Helikunstnik

Valguskujundus

  • Gabriela Liivamägi, Mihkel Kallaste, Jari Matsi

Grimmikunstnik

  • Margit Lepla

Projektijuht

Turundus

Tehniline abi

  • Keirin Miilmaa, Margit Tamm, Ulve Vohla, Oskar Harding, Karl August Tatunts

Laval

“Võõrana põhjala kõrbes” on pseudopärimuslik kaemus, mis vaatleb maagilise realismi võtmes isiksustatud looduse ja inimeste vahelisi suhteid ning Eesti kultuuriga seotud arhetüüpe. Eksootilise kaunitari pikk teekond lõppeb Eestimaa soos. Kohtumisest kohaliku mehega saavad alguse inimsuhete keerdkäigud ürgse maastiku taustal, kus luusib ringi ka segadust külvav Soo.

Lugu kompab erinevate kultuuride kokkusobivuse habrast pinda, kuid ei võta poliitilist seisukohta pagulasteemal. “Võõrana põhjala kõrbes” vaatleb eesti mehe, teiste kohalike ning võõra kaunitari keerulis-naljakat suhet, kus pannakse proovile kõigi tõekspidamised ja arusaamad elust. Ehk on praegusel rändamise, keeruliste ja segaste aegade taustal õige hetk taassõnastada, -avastada ja meenutada iseendaks olemise põhialused; proovida mäletada seda, kes me tegelikult oleme ja mis on meie pärisosa?

Iga paari tuhande aasta tagant vajab maailm suurt muutust ja lunastust ning ehk saab see kõik alguse ühest pisikesest Eestimaa soost, põhjala kõrbest külmade tähtede alt?

Lavastuses teeb kaasa Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor tunnustatud dirigendi Triin Kochi juhatamisel.

Pärast iga etendust toimub ka aruteluring lavastusega seonduvatel teemadel! Oled oodatud kuulama, rääkima ja kaasa mõtlema.

NB! Hilinejaid saali ei lubata!

Aitäh, Aivar Täps, Ivar Härm, Hanna Touart, I.L.U., Tradehouse Ilukaubamaja, Kangadžungel, MÖKU, Espak Viljandi, Mulgikrõpsud, LensExpress, Pupilo, Viiratsi Saeveski, Bauhof Group AS, Froosh, Ülikooli Kohvik, Dr. Hauschka, Baltic Bark, Tartu Uus Teater!

Lavastust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Esietendus 15.02.2016 Tartus, Genialistide Klubis.