Ernesto küülikud

seikluslik perelavastus

„Ernesto küülikud“ on Piret Raua samanimelisel romaanil põhinev perelavastus. Tiheda sündmustiku ja värvikate tegelaste abil jutustatakse lugu mustkunstnikust, kes peab saatuse tahtel endale uue töö leidma. Aastaid turvalises tsirkuseperekonnas veetnud mees leiab end korraga silmitsi maailmaga, mis on täis eravaldusi, naljakaid pankureid ja jaburaid karusnahafarmereid. Siira ja vahetu elutunnetusega Ernesto ei lepi ebaõiglusega, astub nõrgemate kaitseks välja ning leiab lõpuks teenitult ka enda hingerahu.

Ernesto on kangelane, kes kriitilise lapsepilguga julgeb esitada küsimusi ühiskonnas normaalseks peetava kohta. Samuti on ta keegi, kelle jäägitu pühendumus oma hoolealustele – karusnahafarmist näpatud jänestele – võiks olla eeskujuks kõigile, kes loodusest ja sõpradest lugu peavad. Ning lõpetuseks näitab Ernesto, kui oluline on julgus otsida ja leida oma isiklikku õnne, isegi kui tee selleni on teistest erinev. Kus ja kelles siis on peidus kõik see maagia ja võlukunst, kui värvilist ja salapärast tsirkust enam pole?

⬛ TUNNUSTUS

2020. aasta Salme Reegi nimelise teatriauhinna nominatsioon: “leidlik, mänguline ja keskkonnatundlik lastelavastus”

AITÄH

Saksa Kultuuri Instituut, Heli Naggel, Margus Mauer, Kadi Rutens, Maarja Kaasik, Katrin Loss, Annika Ojasaar, Tõnu-Ott Külm, Merle Torim, Juta Reben, Mari Niitra, Henri Roosipõld, Birgit Landberg, Gabriela Liivamägi, Sten Arvi, Puukujurid OÜ, hotell Sophia, hotell London, Genialistide Klubi!

⬛ TOETAJAD

Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital ja Tartu linn

⬛ ESIETENDUS

3. märtsil 2019 Saksa Kultuuri Instituudis Tartus


Autor
Piret Raud
Lavastaja-dramaturg
Kaija M Külm
Kunstnik
Inga Vares
Valguskujundaja
Karl Marken
Nukumeister
An-Liis Amur
Helilooja
Ardo Ran Varres
Tehnik
Margus Mauer
Turundus ja otsemüük
Triin Truumure
Produtsent
Merilyn Elge
Laval
Agur Seim
Jaanika Tammaru
Siim Angerpikk
Karl Edgar Tammi

Uute etenduste kuupäevad ja asukohad on selgumisel.