Jõud

muusikaline noortelavastus

„Jõud“ on muusikaline noortelavastus, mis laulu, naeru ja akrobaatika kaudu räägib loo ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie erineva perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust läbi teismelise silmade. Ehkki lavastus tegeleb tõsiste teemadega, usub see positiivsetesse lahendustesse. Kui meil on julgust rääkida nii enda kui nõrgemate eest ja kui me põgenemise asemel tegeleme oma probleemidega, on hirmul palju väiksemad silmad. Ning lootusetus olukorras tuleb alati appi sõprus. Ja armastus.

Lavastuse “Jõud” väljatoomine koostöös Forseliuse Kooliga on valitud aastal 2016 Tartu Linna kõige laste- ja noortesõbralikumaks teoks.

⬛ AITÄH

Angelika, Arti, Eliis, Evely, Fred-Eric, Hanna, Karde Mirell, Kretely, Kristhen, Lisette, Merilin, Sten-Eric, Mari-Liis Türno, Kristi Mumm, Keirin Miilmaa, Sten Arvi, Karin Tetsmann, Kristiina Praks, Indrek&Rain, Ain Nuija, Eero Ehala, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Karl Robert Saaremäe, Ringo Ramul, Timo Torp (ja suurepärane peni Ants), Julius Laak, Anija Valla Spordikeskus, Tartu Veeriku Kool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Tõnu-Ott Külm, Marta Peebo, Laura Niils, Raigo Niils & Noarootsi Noavabrik, Kristo Kuusik, Laura Niils, Märten Matsu, Johannes R. Sepping!

⬛ TOETAJAD

Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Rahvakultuuri Keskuse programm “Teater Maal”

⬛ ESIETENDUS

10. mail 2016 Genialistide Klubis Tartus


Autor
TFK 7. klassi õpilastööde põhjal
Lavastaja-dramaturg
Kaija M Külm
Kunstnik
Illimar Vihmar
Valguskujundaja
Karl Marken
Helilooja
Marten Kuningas
Liikumisjuht
Helen Solovjev
Produtsent
Reeli Lonks
Otsemüük
Maarja Kaasik
Valgusmeister
Mihkel Viinalass
Laval
Silver Kaljula (TEMUFI)
Mihkel Kallaste
Kaarel Targo
Jaanika Tammaru
Birgit Landberg