Peks mõisatallis

must komöödia

Meie, eestlased, oleme õppinud kannatamist pühaks pidama. Kui keegi küsib: „Kuidas läheb?“, on auasi vastata, et töö tapab, et on kiire, et on raske. On tavapärane, et arsti juurde minnakse alles siis, kui on liiga hilja – mis see väike valu ikka teeb? Kas kannatamise harjumus tuleb inertsist või on see kultuuripärand? Oleme ju ajalooõpikute järgi olnud 700 aastat orjarahvas ning kes teab, kui kerge elu ka enne seda oli.

Sellist heaolu nagu praegu pole Eestil olnud kunagi varem. Ent isegi 30 aastat täielikku vabadust ei ole suutnud kaotada meie rahvuslikku kreedot: „Kes kannatab, see kaua elab.” Kannatamine on paratamatu, huumorimeel on valik. Kumb meid tegelikult päästab?

Kui etendus on halb – kannatad ära.

⬛ TÄHELEPANU

Laval suitsetatakse üks sigaret.

⬛ TOETAJAD

Eesti Kultuurkapital, Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital

ESIETENDUS

24. veebruaril 2017 Genialistide Klubis Tartus

🇬🇧 ENGLISH 

“Beating At The Stables Of The Manor” Is an humorous insight to being an Estonian: a part of a nation for whom singing and suffering walk hand in hand. We have been taught to think of suffering as something sacred. Yes, we can take it all – we swallow the biggest injustice without a single word of hesitation ever crossing our lips. But is life really such a struggle all the time? How much do we want and can endure? In our history, suffering was inevitable, but sense of humor was a choice. Which one of those actually saved us?

The welfare we have in today’s Estonia is unprecedented for us. But we have not  forgotten our proverb: ‘Who suffers the most, lives the longest’.

Performance is in Estonian.


Autor
Trupitöö
Lavastaja
Birgit Landberg
Dramaturg
Paul Piik (Kinoteater)
Kunstnik
Illimar Vihmar
Valguskunstnik
Emil Kallas
Helinõu
Sten Arvi
Projektijuhid
Birgit Landberg ja Reeli Lonks
Laval
Kristjan Lüüs
Kaarel Targo
Jaanika Tammaru

Hetkel etendusi planeeritud ei ole.