Nornide mängud

mütoloogiline küberpunk

Kõrgtehnoloogilise, kuid rusustunud elukeskkonna ääremaadel põgenevad kolm erineva minevikuga noort naist. Kelle eest? Kuhu? Miks? Kes on too noormees, kes varjudest välja imbub? Ja kes on nemad – nornid? Hingetud jälitajad, kurja käsilased, mängumanipulaatorid, muutuste motivaatorid? Kas nemad on saatusemäärajad, kelle eest pääsu ei ole?Nemad ja nende mäng, mis saab põgenikud igal juhul kätte. Ning nüüd ei jää muud üle, kui loota vaid endale. Liitlasi selles mängus pole.

Fantaasiaküllases tulevikus hargnev karge, karm ja jõuline lugu keskendub kolme kangelanna (vale)valikutele, valgustab läbi vihkamise ahelreaktsioonid ja küsib, kas lõppematute rollide ja topeltidentiteetide peegelmaailmas on armastus ja sõprus üldse võimalikud. Kui kellelegi ei või kindel olla, kas endale võib? Või on ka valikud manipuleeritavad ning kõik teed viivad vaid hukule? Miks me valime nii, nagu valime? Kas saaksime etteantud rajalt eemalduda? Või peaksime me kõik õppima uuesti armastama?

Ulmelises keskkonnateatri lavastuses „Nornide mängud“ kohtub vanaskandinaavia eepos „Vanem Edda“ küberpungiga.

Lavastuse prooviprotsessi ajal toimus ka mängu-teemaline loengusari. Loe selle kohta lähemalt siit.

⬛ AITÄH

Liisa Lahtmets ja Müürileht, Tartu Kõrgeim Kunstikool (Maarja Linsi, Kirsika Kolga, Liis Talvis ja Ilja Uhlinov), Aleksandr Škut, Eva Lääne ja Tartu Linnavalitsus, Maris Meos, Liina Laanes, Kätriin Jõesoo, Iiris Purge, Karl August Tatunts, Loone Ots, Sven Heiberg, Andrus Org, Tarmo Jüristo, Gabriela Liivamägi, Ruudu Rahumaru, Ulvi Saks, Helin Sander, Sandra Praats, Ildiko Siimon ja Hektor Hostel, Ardo Krass ja Apollo, Ilmar Part ja Tartu Eksperimentaalne Jalgrattatehas, Gefi autolammutus, Karl Marken ja Tartu Uus Teater, Ruta Rannu ja Karlova Teater, Eesti Keskkonnateenused, Külli Haasma ja Pupilo, Martin Laiapea ja Vein ja Vine, Jaan Aruväli ja Cramo Estonia, Ramirent Baltic, Ahto Külvet ja Henri Roosipõld, Lee Baum, Merlis Orion, Henry Griin, Hendrik Haljas, Jaanika Lääne, Piret Valdmann, Martin Vain ja Storent, Urmas Lüpsik, Kirsti Guthan ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, Jaanus Kaasik

⬛ TOETAJAD

Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu

⬛ ESIETENDUS

03.07.2016 Tartus, Raadi lennukiangaaris

Autor
Jaanika Juhanson
Lavastaja
Jaanika Juhanson
Kunstnik
Sander Põldsaar
Helikunstnik
Gee
Valgustehnik
Oskar Harding
Tehnikajuht
Sten Arvi
Produtsent
Reeli Lonks
Laval
Kaija M Külm
Jaanika Tammaru
Birgit Landberg
Kaarel Targo
Laura Niils
Liina Guerrero
Fatme Helge Leevald (Endla Teater)