Juba neljas

Jälle saabub sügis ja sellega Musta Kasti neljas hooaeg. Nii need aastad vaikselt hakkavad tulema. Juba neljas, kolmas Tartus. Mida uut ja vana seekord näha saab, annan väikese ülevaate.

30. septembril (pange kirja!) avame neljanda hooaja traditsioonilise mõnusa piknikuga Botaanikaaias (või kes teab, mis saama hakkab ja kuidas Jaanika ja Karl Edgar meid oma lennukate ideedega üllatavad). Kõik on oodatud taaskohtuma ja muljetama oma suvest, sügisest, teatrist ja elust. Seejärel sõidame kahe etendusega, milleks on „Peks mõisatallis” ja „Röövel Rumcajs”, 16.-18. oktoobril Viljandisse, kus toimub ASSITEJ Eesti iga-aastane festival „Teater noorele vaatajale”. Seekord korraldavad festivali TÜ VKA tudengid, et jagada teatrirõõmu väikestele ja ka suurtele. Meie jaoks äärmiselt kodune ja mõnus. Ise satun Viljandisse üha harvem ja harvem, millest on kahju, nii et ootan festivali ja Viljandi (m)elu juba põnevusega. „Röövel Rumcajsi” on muuseas lihtne tellida ka mujale üle Eesti, nii et etendusi on tulemas veel, algatuseks näiteks juba 6. oktoobril Märjamaal, ning etendused jätkavad teed loomulikult ka kodusaalis Teatri Kodus Tartus oktoobrist maini. „Peksu” näeb aga natuke harvemini, kiiremad said oma elamused Draama Off’ilt ja pärast Viljandit kohtume alles Tallinnas Kanuti Gildi Saalis 1.-2. detsembril – hoidke silmad lahti ja parem juba piletid põues, sest must komöödialust on muutunud üheks populaarsematest etendustest meie kavas.

Uuslavastused saabuvad hooaja teises pooles, kevadel, mistõttu on selleaastane sügis mõnusa rutiini rüpes, mis on ehk meile isegi ebatavaline (kes mäletab esimese Tartu-aasta hullust), kuid mida mina küll vahelduseks naudin. Sellest hullust hooajast (10 uuslavastust!) oleme kaasa võtnud kaks menukat noortelavastust, mis sügisel kindlalt kavas on, kuid vaid valitud kuupäevadel novembris, „5 grammi sisemist rahu” ja „Jõud”. Esimene sõidab ka kodusesse Viljandisse ning pealinna. Peale etenduste mängimise räägime noortega ka elust ja olust, nii nagu toimuvad vestlusringid kutsutud külalistega ka kõikide teiste etenduste järel. Ja veel oleme eelmisest hooajast kaasa võtnud revolutsioonilise õhtusöögi elus hevimuusikaga, „Kangelased”, Peeter Volkonski ja Musta Kasti ühislavastuse, mille kordusetendused Oktoobrirevolutsiooni nüüd juba 100. aastapäeval saavad toimuma novembrikuu alguses Tartus uue nimega Vilde ja Vine restoranis ning Tallinnas Wabaduse II korruse restoranis. Nii et sõitmisi on selles rutiiniküllases sügises tegelikult palju. Oleme ratastel. Siinkohal tasub mainida, et ühtlasi kogume tasa ja targu annetuskeskkonna Ma armastan aidata abil toetust päris oma väikekaubiku ostuks. Iga euromünt loeb.

Vahepeal loodame, et õnnestub teha vähemalt üks töötuba kogu trupile ja maha pidada vinge sünnipäevapidu märtsis. Enne sünnipäeva esietendub ühtlasi Kaija M Kalveti uuslavastus „Prohvet” ja juba siis hakkavad pihta Musta Kasti planeeritavalt kõige suurema produktsiooni, suvelavastuse, Birgit Landbergi „Mowgli” proovid Eestimaa metsas. Kõlab juba klišeena, aga taas on, mida oodata. Suve loodame lõpetada „Kaksismaa/Kaksoismaa” etendustega Soomes ja kes teab, mida põnevat veel selle hooajal jooksul korda saadame ja mis Musta Kasti teele satub.

Nautige värve ja ilu ja ainult head, mida sügis pakub! Kohtumiseni avapiknikul!

Reeli